Директор

Богданова

Любов Петрівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Бібліотека гімназії
Пошук
Ми з природою єдині…
Ми з природою єдині…

Поділитися новиною:

Ми з природою єдині…

Екскурсія до весняного лісу учнів 1-А класу

Якби мене спитали про те, яку пору року я люблю найбільше,  відповіла б: «Звичайно,  весну!». Весна, по-моєму, — найчудовіша пора року! Навесні все на землі пробуджується до нового життя. Тане сніг, з’являється молода травичка, на деревах розкриваються бруньки.  Навесні прилітають до нас із вирію птахи, починають робити кубельця, готувати домівки для майбутніх пташенят.

Я люблю спостерігати за природою навесні.  Люблю дивитися, як усе навкруги  оновлюється, відчувати духмяний аромат рослин — і на душі стає легко і радісно…І всі ці захоплення я намагаюся передати своїм діткам.  От і сьогодні, на уроці природознавства я зі своїми  дітлахами вирушили на екскурсію.

Під час екскурсії до весняного лісу ми спостерігали за змінами, які відбуваються з приходом весни в неживій природі. Хомчук Олексій та Шапочка Вероніка звернули  увагу на те, якого кольору небо, чи є на ньому хмари. А Сургай Арінка помітила, що сонце  вже високо в небі. Також, ми озглянули поверхню ґрунту. Вияснили, яка вона? Сковородко Єгор помітив, що ґрунт укритий травичкою. Вияснили, які ознаки в неживій природі свідчать про прихід весни?

Спостерігали за змінами в житті рослин. Дівчатка класу оглянули дерева. Власенко Аліса, Солодовник Мілана, Петрова Вікторія, Захарчук Вікторія та Петрова Катерина розповіли нам про зовнішній вигляд дерев, розглянули гілочки а бруньками, визначили, які зміни відбулися порівняно із зимовим спостереженнями.

Також дослідили, на яких деревах і кущах бруньки розпустилися, а на яких — ще ні.

А Рочняк Дар׳я нагадала нам, що напровесні першою зацвітає вільха, на вербі можна побачити пухнасті квітки — «котики».

Хлопчики – Решетник Артем, Кулібаба Олександр, Паршин Богдан, Мельник Олександр та Грабенюк Олександр оглянули кущі. Вияснили, що змінилося в їхньому зовнішньому вигляді. Які кущі цвітуть.

Всі учні класу з задоволенням спостерігали за трав’янистими рослинами. А Петрова Вікторія нагадала нам за якими ознаками їх можна розпізнати. Вияснили які першоцвіти зустрічаються у лісі. Путренко Дмитро та Злобін Денис розкопали ґрунт навколо деяких ранньоквітучих трав’янистих рослин, і нам стало зрозуміло, чому вони так швидко виросли і зацвіли. Кожна ранньоквітуча рослина має свою «комору» із запасом поживних речовин. Після того, як всі поспостерігали за розгорнутими квіточками, хлопчики загорнули ґрунт назад до рослини.

Спостерігали ми і за тваринами. Ми  побачили  перших після зими комах, звернули увагу на їхню поведінку.

Прислухалися до співу пташок, вчилися їх розпізнавати. Спостерігали за поведінкою птахів. Першокласникам було запропоновано простежити за одним з птахів, а на наступному уроці всім розповісти про його зовнішній вигляд, поведінку .

Для дітей я провела емоційне сприйняття весни.

Всі учні заплющили очі та послухали весняні голоси, вдихнули чисте прохолодне повітря, відчули запах першої зелені. Завмерли і прислухались до своїх почуттів: чим пахне, що відчуває ваша шкіра, які звуки ви чуєте?  Емоції переповнювали всіх!!!

Під час екскурсії діти, хоч ще зовсім маленькі, та ніхто не забув правила поведінки у лісі.

Також ми з’ясували, що для того, щоб природа навесні ожила, головне — щоб сонце зігріло землю, наповнила світлом, напоїло водою, і тоді природа оживає.

Враження від екскурсії були незабутніми. Нам всім дуже сподобалось подорожувати в весняному лісі.

Горбенко Н.І., класний керівник 1-А класу

 

Альбом: Ми з природою єдині… Альбом: Ми з природою єдині… Альбом: Ми з природою єдині… Альбом: Ми з природою єдині… Альбом: Ми з природою єдині… Альбом: Ми з природою єдині… Альбом: Ми з природою єдині…
Web-адреса: gymnasium2.kupyansk.info/news/id/2901 | Переглядів: 154Дата публікації: 10:21 15.05.2017